od 24.října do 22.listopadu 

Znamení zvěrokruhu > štír

Podstata: touha
Vládce: Mars, Pluto
Dny týdne: pondělí, úterý
Živočichové: ryby, žáby a jiní živočichové žijící ve stojatých vodách
Rostliny: narcis, hořec, česnek, šeřík, meruňka, broskvoň, jeřabina, kokosová palma, cedr, cypřiš
Kameny: opál, granát, topaz, smaragd
Kov: železo, ocel, rádium
Barvy: červená, hnědá, zelená
  
Čísla: 1, 7, 9, 11, 23, 47, 87
Silná stránka: důvtipnost
Slabá stránka: neústupnost
Charakter: flegmaticko-cholerický
Sympatická znamení: Střelec, Ryby, Rak, Váhy
Neutrální znamení: Štír, Beran, Blíženci, Panna, Kozoroh
Pozor na: Vodnář, Býk, Lev

štír Podobně jako Skopec je i Štír velkým bojovníkem. Jen s tím rozdílem, že Štír konflikty nevyhledává, bojuje jen když se musí bránit. Má dobrou paměť a nezapomíná. Není sice pomstychtivý, ale často se vrací ke starým křivdám, aby vyrovnal účty. Nechybí mu odvaha a vytrvalost. Lidé narozeni ve znamení Štíra jsou energičtí, nezávislí a rozhodní. Bývají také velmi nedůvěřiví až podezíraví. Jsou obdařeni důvtipem a velkou představivostí. Ironie a jízlivost slouží Štírovi jako zbraň. Tito lidé dokáží uznat intelektuální převahu, i když by byli radši, kdyby byla na jejich straně. Nesnášejí zbabělost a podlézavost. Bývají také velmi všímaví a bystří. Často na první pohled dokáží odhadnout povahu člověka a najít jeho největší slabost. Štírovi většinou nezáleží na hmotných statcích. Jde mu o uznání a zásluhy. Má rád úspěch a obdiv. Chce v životě opravdu něco dokázat. Díky svému mimořádnému nadání, inteligenci a cílevědomosti z nich bývají velcí vědci a umělci. Neúnavně se ženou za svým cílem. Nebojí se překážek a umí vyčkávat. Obyčejně pomůžou, pokud je někdo o to požádá, jinak radši dělají, že nic nevidí, nic neslyší… Všichni narozeni ve znamení Štíra mívají velký úspěch v lásce. Jsou nesmírně přitažliví nejen pro opačné pohlaví. Jsou vášniví a rádi si užívají. Nemusí se příliš snažit, aby svůj objekt svedli. Vyzařují ze sebe velkou sexualitu. Bývají velmi dobrými milenci a milenkami. Manželství je pro ně svým způsobem také důležité, protože potřebují jistotu, občasnou nevěru ale nelze vyloučit. Štíři se těší výjimečně dobrému zdraví. Jsou velmi odolní. Nejsou hypochondry. Pokud říkají, že jsou nemocní, tak opravdu jsou. Jsou však přesvědčeni, že jen oni sami vědí, jak se z nemoci dostat, ať už jde o cokoli.

Žena Štír je velmi náročná. Působí aktivně a energicky, k tomu má potřebnou dávku sebedůvěry. Nepostrádá odvahu, a tak se klidně pustí i do náročnější práce. Bývá kritická a cílevědomá. To je základní předpoklad úspěchu. Dokáže získat, na koho si ukáže. Většina mužů se ráda od ní nechá svést. Odděluje sex od lásky, když ale miluje, není radno si s ní zahrávat. Zradu neodpouští. Jinak je mistryní milostných hrátek. Milovat se s touto ženou je opravdu zážitek. Pro děti je velkou oporou. Nezalekne se jen tak něčeho a tím povzbuzuje i své potomky.

Mužům narozeným ve znamení Štíra je elegance a sex-appeal vlastní. Zachází s těmito zbraněmi naprosto instinktivně a přirozeně. Je plný energie a nadšení. Pokud se o něco zajímá, dokáže jít až na vrchol a zdolat všechny rekordy. Dosáhne na jakékoli místo a zaslouženě. Právě tak tvrdošíjně si počíná, když se mu nějaká zalíbí. Zdolává její nezájem, stud i nadřazenost. Potřebuje poddajnou, ale silnou partnerku. Vyžaduje od ní věrnost, protože je nesmírně žárlivý, sám si však rád zaflirtuje. Posiluje to jeho ego. Bývá velmi ochranářským otcem i manželem.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Pablo Picasso, Jan Jakub Ryba, Václav Thám, Ivan Mičurin, James Cook, Nicolo Paganini, Josef Václav Sládek, Erasmus Rotterdamský, Ľudovít Štúr, Karel Havlíček Borovský, Charles de Gaulle, Jan Zrzavý, Karel Jaromír Erben, Marie Curieová-Sklodowská, Edmund Halley, Miroslav Horníček, Karel Hynek Mácha, Mikoláš Aleš, Voltaire, Pavel Zedníček, F.M.Dostojevskij, Petra Janů, Pavel Trávníček, Johan Strauss, aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 2. 2024 Svátek má Alexandr
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz