od 22.června do 22.července 

Znamení zvěrokruhu > rak

Podstata: péče
Vládce: Měsíc
Dny týdne: pondělí, úterý, pátek
Živočichové: kočka, zajíc, netopýr, labuť, slavík, žába, krab
Rostliny: konvalinky, meduňka, dýně, mák, kaktus, bříza
Kameny: křemen, jadeit, opál, smaragd, selenit, topaz
Kov: stříbro
Barvy: bílá, oranžová, fialová
  
Čísla: 2, 7, 9, 11, 12, 18, 72
Silná stránka: intuice
Slabá stránka: pesimismus
Charakter: flegmatický
Sympatická znamení: Štír, Ryby, Rak, Panna
Neutrální znamení: Býk, Blíženci, Lev, Střelec
Pozor na: Beran, Váhy, Kozoroh

rak Raci jsou jemní, nesmělí a citliví. Mají mimořádný smysl pro rodinu. Nejlépe se cítí v rodinném kruhu a pro své bližní jsou ochotni se obětovat. Jejich charakter je spíše zasněný a sentimentální. Jsou obdařeni velkou fantazií. Nepatří mezi bojovníky a ve společnosti se projevují spíše zdrženlivě a bojácně. Díky vlivu měsíce můžeme u Raků proměnlivost a neklid. Bývají také velmi náladoví. Lidé narozeni v Raku mívají velice dobrou paměť. Jsou také velmi chápaví, ale netrpěliví. Nesnášejí povrchnost, lež a přetvářku. Nemají rádi nepříjemnosti. Dokáží vycítit, když to někdo s nimi nemyslí dobře. Takovým lidem se raději vyhýbají. Raci mohou úspěšně vykonávat téměř každé povolání. Potřebují ale dostatek volnosti k jednání, aby mohli podávat vysoké výkony. Snaží se porto co nejrychleji dosáhnout samostatného a nezávislého postavení. Pracují pomalu, ale vždy pečlivě. Měli by si hledat zaměstnání, kde by mohli využít svůj velký mediální talent a schopnosti. Neklidní a náladoví bývají také v lásce a manželství. Mají sice velmi silný vztah k lidem, s nimiž jsou spojeni, nemůžete se ale spolehnout na jejich bezvýhradnou věrnost. Záleží jim na tom aby byli jiným lidem sympatičtí, sami však své sympatie k jiným často mění. Své city také projevují jen stěží, mají strach se druhým otevřít. Cítí se pak velice zranitelní. Zdraví zrozenců ve znamení Raka bývá pevné. Jsou citlivý na hrudník.A musejí si ale dávat pozor na onemocnění žaludku.

Tato žena oplývá ženskostí a energií. Je velmi citlivá a zábavná. Touží poznávat vše nové a záhadné. Staví se na obdiv, své nitro si však nechává jen pro sebe. Obléká se velmi vkusně a zajímavě. Ráda přijímá návštěvy. V zaměstnání také potřebuje kolem sebe živou atmosféru. Líbí se jí například práce v módě a jiných uměleckých a estetických oborech. Netouží příliš po kariéře, protože jí také velice záleží na rodině a chce oboje zvládat na jedničku. Bývá proto velmi starostlivou matkou. Když jsou děti i manžel spokojeni, je si jistá, že je opravdu šikovná a stále krásná. To jí dělá dobře. Někdy je však dosti náladová. K milování potřebuje mít krásnou a romantickou atmosféru. Vše musí být čisté a upravené. Na „rychlovky“ si nepotrpí. Vyžaduje a sama také poskytuje spoustu něhy a fantazie.

Na rozdíl od svého ženského protějšku, má muž v Raku sklon k nepořádnosti. Je pohodlný až lenivý. Musí se dostat do toho správného tempa. Na první pohled nemusí hned zaujmout, po bližším shledání však zjistíme, že je opravdu atraktivní. Prostě, že má něco do sebe. Působí někdy zasněným a nepřítomným dojmem. Propadá rychlým změnám nálady. Často hloubá nad rozličnými věcmi, které druhé často ani nenapadnou. Je velmi učenlivý a má dobrou paměť. To vše se mu může hodit v zaměstnání. Tento muž může dělat opravdu cokoli. Jenom jej to nesmí příliš svazovat. Nemá také rád velmi náročnou práci. Muž v Raku rád debatuje, je ale také dobrým posluchačem To se líbí především Ženám. Je velmi vnímavý, ale vybíravý. Sex si vychutnává a často se nechává vést.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Erich Maria Remarque, William Kelvin, Petrus Paulus Rubens, Josef Ressel, Leoš Janáček, Franz Kafka, Gina Lollobridgida, Louis Amstrong, Giuseppe Garibaldi, Jan Neruda, Jan Kalvín, Marcel Proust, Pablo Neruda, Karel Gott, Rembrandt Harmensz van Rijn, Roald Amundsen, Josef Jungmann, Rudolf II., Francesco Petrarca, Ernest Hemingway, Jiří Grossmann, Ringo Starr, Meryl Streepová, Olga Havlová, Josef Myslbek, Ota Pavel, Harrison Ford aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 2. 2024 Svátek má Alexandr
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz