od 23.srpna do 22.září 

Znamení zvěrokruhu > panna

Podstata: analyzování
Vládce: Merkur
Dny týdne: středa, pátek, sobota
Živočichové: liška, včela, drůbež
Rostliny: žito, pšenice, cikorie, levandule, orchidej, líska, borovice
Kameny: safír, achát, opál, jaspis, onyx, smaragd
Kov: rtuť, zlato, šedá, fialová, mořská modř, žlutá
Barvy: černá, modrá, v případě napětí zelená
  
Čísla: 3, 5, 6, 8, 15, 23, 33
Silná stránka: chladnokrevnost
Slabá stránka: nerozhodnost
Charakter: melancholicko-flegmatický
Sympatická znamení: panna, Býk, Kozoroh, Štír
Neutrální znamení: Beran, Rak, Lev, Váhy, Vodnář
Pozor na: Střelec, Ryby, Blíženci

panna Zrozenci v Panně bývají praktičtí, rozvážní a snaží se řídit zkušenostmi. Jsou to racionální a někdy až příliš kritičtí lidé. Milují pořádek. Už odmalička jsou zvídaví a o všechno se zajímají. Vzhledem k tomu, že bývají všestranní a inteligentní, jsou považováni za dobré společníky. Mívají vybrané způsoby a vždy se snaží, aby na ostatní působili dobrým dojmem. Zdají se být skromnými lidmi, ve skutečnosti jsou však velmi sobečtí a obyčejně mívají o sobě to nejvyšší mínění. Někdy jsou Panny také dosti cynické a nerozhodné. Jako zemské znamení se rádi zaobírají všemi možnými materiálními záležitostmi a požitky. Rádi se zaobírají maličkostmi a malichernostmi. Obávají se překážek, a pokud na ně narazí, snaží se je obejít co největším obloukem, popřípadě začnou dělat něco jiného. Proto nebývají příliš samostatnými pracovníky. Jinak jsou ale velmi svědomití a ve všem postupují co nejpraktičtěji. Chtějí svou práci vykonat efektivně, správně, přesně a včas. Jsou však přesvědčeni, že to mohou udělat jen oni sami. Ostatní pak většinou jen kritizují i za úplně nepodstatné maličkosti. Projevují velký zájem o jiné lidi a snaží se jim proniknout co nejhlouběji do jejich nitra. Panny bývají často citově zdrženlivé a chladné. Někdy dokáží vášeň předstírat, většinou však jednají velmi racionálně. Tito lidé uzavírají manželství poměrně brzy a bývají dobrými partnery. Pro svou klidnou povahu nemývají sklon k nevěře. V milostných chvílích nejsou zrovna nadšenými experimentátory, avšak určitou dávku fantazie potřebují. Často trpí náladovostí , která může vést k depresím. Jsou náchylní k nervovým a vnitřním onemocněním. Mají trochu sklon k pohodlnosti. Nedostatek pohybu může vyvolat bolesti svalstva o páteře.

Ženy narozené ve znamení Panny mají vybrané způsoby a působí velmi pěstěným dojmem. Chová se vzorně a zdrženlivě. Nevychloubá se a nepředvádí se. Většinou má velký přehled o aktuálních událostech, zabývá se také uměním jako takovým. Pokud má špatnou náladu, neustále reptá na druhé i na sebe. Je nespokojená a pokládá se za nejutrápenější bytost pod sluncem. Panny bývají dobrými manželkami, často však zůstávají samy, protože nenajdou muže, který by vyhovoval jejím měřítkům. Pokud ale takového najde, pečuje o něj oddaně až zaslepeně. V sexu je v celku poddajná, ale náladová. Svým dětem dopřává dostatek volnosti, nedokáže se však od nich zcela odtrhnou ani v pozdějším věku. Je ochotná se pro ně obětovat.

Tito muži o sebe velice dbají. Jsou vždy upraveni a elegantně oblečeni. Většinou to také vyžaduje jejich zaměstnání. Bývají obchodními zástupci, řediteli a jinými důležitými osobami ve velkých firmách. Jsou pečliví a pracovití. Vědí, jak jednat s lidmi, jak na ně působit. Jsou kritičtí vůči ostatním, své chyby však často přehlíží. Co se týče žen, jsou také velice vybíraví. Neumějí navazovat spontánní vztahy a zůstávají často osamoceni. Přesto muž Panna ví, jak na ženu působí. Je ale nesmělý a zdrženlivý. Často musí být žena aktivnější. Pak dokáže být opravdu vnímavý a něžný. Jako otec může působit poněkud chladně, má ale o své ratolesti velikou starost a je na ně pyšný. Nedává to však najevo, aby neztratil autoritu.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Ludvík XVI., Alois Jirásek, Guillaume Apolinaire, Johann Wolfganag von Goethe, Ludvík XIV., Saša Rašilov, Alžběta I., Antonín Dvořák, Armand-Jean du Plessis Richelieu, Lev Nikolajevič Tolstoj, Luigi Galvani, Aexander von Humboldt, Petr Bezruč, Emil Zátopek, Michael Faraday, Zdeněk Štěpánek, Hana Zagorová, Zora Jandová, Radoslav Brzobohatý, Leonard Bernstein, Michael Jackson, Jan Masaryk, Jan Rosák, Freddie Mercury, aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 2. 2024 Svátek má Alexandr
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz