od 22.prosince do 20.ledna 

Znamení zvěrokruhu > kozoroh

Podstata: budování
Vládce: Saturn
Dny týdne: středa, pátek, sobota
Živočichové: koza, osel, velbloud, želva, pes, skarabeus a všichni noční živočichové
Rostliny: sedmikráska, mák, přeslička, rulík, tetlucha – kozí pysk, indické konopí, jedle, topol, mišpule
Kameny: granát, rubín, onyx, gagát, malachit, jaspis, jantar, perla
Kov: olovo
Barvy: černá, kaštanová
  
Čísla: 5, 6, 8, 18, 19, 28, 46
Silná stránka: trpělivost
Slabá stránka: uzavřenost
Charakter: melancholický
Sympatická znamení: Ryby, Býk, Panna, Kozoroh
Neutrální znamení: Blíženci, Lev, Štír, Střelec
Pozor na: Beran, Váhy, Rak

kozoroh Kozorozi jsou nejrealističtěji založení lidé. V tom spočívá jejich síla. Jsou praktičtí a zdrženliví, vytrvalí a vážní. Mají také silně vyvinutý smysl pro povinnost, protože vědí, že blahobyt nepřichází jen tak bez námahy. Jsou to lidé práce a vůle. Zdá se, jakoby neměli chybu: jsou silní, trpěliví, přemýšliví, ctižádostiví. Jenomže kromě toho jsou Kozorozi příliš vážní, puntičkářští, uzavření, těžkopádní. Mají silnou potřebu neustále postupovat kupředu, jak duševně tak společensky. Tím si získávají u ostatních velkou autoritu. Přesto si udržují značný odstup a velice špatně navazují kontakty. Můžeme se však na ně spolehnout. Kozoroh bývá často velmi konzervativní. Má mnoho ideálů, cílů a velkou naději na jejich dosažení. K těmto svým „metám“ směřuje cílevědomě a systematicky. V zaměstnání uplatní zejména svůj velký organizační talent a vytrvalost. Dělají svou práci metodicky a mají opravdu velké předpoklady pro vedoucí funkce. Nejlépe se cítí v dobře organizované a rytmické práci. Všechno musí jít jako hodinky. Jinak začnou být nervózní. Od svých kolegů a zaměstnanců vyžadují iniciativu, přesnost a odvahu. Jejich zdrženlivost a chladnost provázejí Kozorohy i v milostných vztazích. Jen málokdy dávají najevo vášeň a hlubší city. Nikdy zcela nevyužijí své sexuální schopnosti. V této oblasti neoplývají přílišnou nápaditostí, ale i tak je sex s nimi příjemný. Jejich dobrou stránkou je věrnost. Pro stálého partnera se rozhodují velmi dlouho. Nakonec se stejně většinou rozhodnou svým rozumem. Nemohou si pak ale stěžovat, že jim to v manželství neklape…. Kozorozi mají sklony k zažívacím potížím a jiným žaludečním chorobám. Nemají příliš pevnou tělesnou konstituci, mívají také problémy s revmatismem. Často se dožívají vysokého věku.

Ve společnosti se tato žena chová chladně a zdrženlivě. Je založena materialisticky a prakticky. Vztahy navazuje zejména z vypočítavosti. Mívá velké pracovní nasazení a postupuje stále kupředu. Dává si na tom také dost záležet. Její postavení je důležité pro zabezpečení rodiny. Umí se bavit, ale nepřehání to. Pokud nahodíte téma, o které se zajímá, rázem se nadšeně rozpovídá. Stále si však udržuje odstup. Je zdvořilá, ale přímá. Je obdařena vysokou inteligencí a nepustí k sobě každého. V lásce je opatrná a zdrženlivá. Nepotrpí si na vztahy na jednu noc. Ocení zejména charakter svého partnera. Sex pro ni nehraje zase tak důležitou roli. Své dítě žene stále ku předu a ve všem je podporuje. Často dává svým potomkům přednost před partnerem.

U mužů Kozorohů je to podobné. Zaměstnání a zájmy jsou na prvním místě. Pak následuje rodina a partnerka. Bývají dosti chladní v projevování citů a nepotrpí si na zamilované cukrování. Dokáží se o svou partnerku postarat a to jí musí stačit. Proto často zůstávají sami, protože neumí dát najevo své city. Jsou nedůvěřiví. Nemají příliš rádi novoty, to je vyvádí z jejich zaběhlých kolejí a cítí se nejistě. Většinou tohoto muže musí ulovit žena sama. Vždy však až po dlouhé době, až jí začne důvěřovat. V sexu od něj nečekejte žádné zázraky. Nejraději má klasickou polohu a na fantazírování není čas. Děti vnáší do života tohoto muže slunce. Najednou s na jeho tváři objeví úsměv, skotačí s nimi jako by to ani nebyl on. Jinak je ale přísný a náročný otec.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Giacomo Puccini, Adam Mickiewicz, Luis Pasteur, Johanes Kepler, Marlene Dietrichová, Zikmund Winter, Jaroslav Vojta, madam de Pompadour, Viktor Dyk, Eduard Bass, Karel Václav Rais, Isaac Newton, Elvis Presley, Karel Čapek, Jack London, Moliére, Muhammad Ali, Benjamin Frankilin, Edgar Allan Poe, Fráňa Šrámek, Jana Brejchová, Eliška Přemyslovna aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 14. 4. 2024 Svátek má Vincenc
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz