od 21.dubna do 21.května 

Znamení zvěrokruhu > býk

Podstata: stabilizování
Vládce: Venuše
Dny týdne: středa, pátek, sobota
Živočichové: ryby, buvol, bizon, kráva, koza, bažant, holub, koroptev
Rostliny: slunečnice, sléz, vrba, zlatý déšť, jalovec, modřín
Kameny: smaragd, achát, jaspis, onyx
Kov: měď
Barvy: zelená, bledě modrá, růžová
  
Čísla: 4, 5, 8, 22, 25, 75
Silná stránka: vytrvalost
Slabá stránka: tvrdošíjnost
Charakter: melancholicko-flegmatický
Sympatická znamení: Rak, Panna, Kozoroh, Ryby
Neutrální znamení: Býk, Blíženci, Štír, Střelec
Pozor na: Lev, Váhy, Vodnář, Beran

býk Tito lidé se vyznačují velkou vytrvalostí a rozhodností. Mají často silnou vůli a spoustu energie. Milují však klid a pohodlí, a občas mají sklony k lenosti. Jsou převážně materialisticky založení. Dívají se na svět z praktického hlediska. Často také silně podléhají citům. Jsou velmi požitkářští a milují vše, čím tuto svou touhu mohou ukojit. Dobré jídlo, pití, tanec a zpěv. Bývají také často velmi talentovaní v oblasti umění. Milují přírodu. Býk obvykle dlouho přemýšlí než učiní nějaké rozhodnutí. Má rád své soukromí a nesnáší, když se cizí lidé vměšují do jeho záležitostí. V pracovním životě bývají ctižádostiví, touží vyniknout nad ostatními. Jsou velice čestní. Rádi pomohou slabším a nezkušeným. Jsou obětaví a spolehliví. Nesnáší chaos. Potřebují mít svůj systém a pořádek. Běda tomu, kdo jim jej naruší! Nejlépe se uplatní tam, kde mohou využít celou svou osobnost. Své úspory si vždy pečlivě střeží. Život si vychutnávají plnými doušky a jsou i dosti smyslní. Pro opačné pohlaví bývají velmi přitažlivý. Většinou se seznamují při rozhovoru, snaží se vzájemně sblížit. Málokdy dochází k záležitostem pouze na jednu noc. Býk potřebuje svému partnerovi důvěřovat. Býci mívají poměrně pevné zdraví. Někdy je však mohou trápit bolesti krku, jsou náchylní k onemocnění páteře a krčních obratlů.

Žena v Býku umí být opravdu elegantní a svůdná. Ví, jak muže zaujmout. Není vulgární. Obléká se vkusně a slušivě. Je velmi přátelská a obětavá. V profesionálním životě můžeme ženu Býka potkat pravděpodobně jako pečlivou sekretářku, nebo velmi nadanou umělkyni. Své děti vede ke zodpovědnosti a slušnosti. Bývá velmi pečlivou a dobrou matkou. Ve společnosti vyzařuje srdečnost. Směje se ráda a často, a svou dobrou náladou dokáže nakazit okolí. Miluje přírodu. Mimo jiné má silné estetické cítění. Partnerovi umí být velkou oporou. Snese víc, než jiné ženy a pro udržení vztahu, pokud jí na tom záleží, dokáže udělat téměř cokoli. Je velmi smyslnou milenkou. Ráda se nechá svést. Je vášnivá, věrná a žárlivá.

Muž v býku je velmi společenský. Miluje vášnivé debaty, dobré jídlo a pití. Komunikace je nedílnou součástí jeho života. Bývá velmi inteligentní a šarmantní. Pro ženy je velice přitažliví. Pro svou praktičnost by si měl vybírat zaměstnání ve finančnictví, obchodnictví a podobných oborech. Má velkou naději na úspěch. Ostatně svou silnou vůlí a cílevědomostí dokáže zvládnout jakoukoli činnost. Velmi mu záleží na rodině. Má silnou potřebu starat se o své blízké a zaopatřovat je. U Býka se pod slupkou šarmu a elegance skrývá neobyčejná animálnost. V sexu je vášnivý, někdy však trochu těžkopádný. Miluje se rád a vychutnává si to se vším všudy. U své partnerky se musí cítit opravdu dobře, jinak hrozí, že volný čas bude trávit s nějakou jinou. Neznamená to však, že vás opustí.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Vladiír Iljič Lenin, Jiří z Poděbrad, William Shakespeare, Oliver Cromwell, Hirohito, Egon Ervín, Jaroslav Hašek, Niccolo Michiavelli, Věra Čáslavská, Karel Marx, Henryk Sienkiewicz, Sigmund Freud, Gary Cooper, Pjotr Iljič Čajkovskij, Josef Mánes, Marie Terezie, Karel IV., Henry Fonda, Jan Pavel II., Honoré de Balzac, Jan Kašpar, Jiřina Bohdalová, Oldřich Kaiser, Fred Astaire, Dagmar Patrasová, Pierce Brosnaan, Michelle Pfeifferová, Rodolfo Valentino, Maximilián Robespierre, Klemens Metternich, Karel Kachyňa, Elton John aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 2. 2024 Svátek má Alexandr
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz