od 21.ledna do 20.února 

Znamení zvěrokruhu > vodnář

Podstata: osvobození
Vládce: Saturn, Uran
Dny týdne: středa, pátek, sobota
Živočichové: kůň, pes, medvěd, papoušek, opice
Rostliny: mimóza, tymián, rozmarýn, majoránka, topol, švestka
Kameny: safír, diamant, akvamarín, beryl, ametyst, opál
Kov: uran a všechny radioaktivní kovy
Barvy: tmavě fialová
  
Čísla: 4, 5, 6, 9, 10, 34, 39, 49
Silná stránka: nekonvenčnost
Slabá stránka: agresivnost
Charakter: sangvinický
Sympatická znamení: Váhy, Blíženci, Beran, Ryby
Neutrální znamení: Lev, Štír, Střelec, Vodnář, Rak
Pozor na: Býk, Panna, Kozoroh

vodnář Lidé v tomto znamení se nehoní za majetkem. Považují duševní život za mnohem důležitější. Mají silně vyvinutou intuici. Jsou to všestranní lidé a velmi vynalézaví. Rádi riskují a experimentují. Možná právě proto se v tomto znamení narodilo mnoho významných myslitelů, vynálezců a badatelů. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, které by se přece jen na první pohled nemusely jevit reálně. Mimoto jsou to také velcí romantici. Mají rádi bezprostřední kontakt s přírodou. Jsou nestálí a často vedou vnitřní spor mezi pesimismem a optimismem. Jsou schopni dostat se do takové deprese, že se pak stávají nerozhodnými a prakticky nefunkčními. V opačném případě dokáží ostatní velice rychle a bezelstně nakazit svou dobrou náladou. Bývají dobrými společníky. Nemají předsudky. Vodnář si většinou vybírá tzv. volná povolání. Chce být pánem svého času. V jiných zaměstnáních mívá problém s nepřesností. Je však oblíben u svých kolegů i nadřízených. Tito lidé mívají také často dobré nápady a vnášejí do kolektivu pozitivní myšlení. Svou touhou po duševní převaze se mohu dostat i do vedoucích pozic. Bývají pak tolerantní nadřízení. Nesnáší ale hloupost a podlézavost. O milostný život se až tak nezajímají. Chovají se spíše lehkovážně a vášnivě. V manželství bývá věrný a spolehlivý. Snaží se zaopatři svou rodinu, i když to může znamenat jejich častou nepřítomnost. Ostatně ani tak by nebyli schopni sedět doma se založenýma rukama. Partneři Vodnářů se musí připravit na velmi aktivní život. V případě onemocnění jim pomáhá spíše přírodní metoda léčení. Mají sklon ke krevním onemocněním, vodnatelnosti a k chorobám zažívacího ústrojí. Jinak bývají velmi zdatní.

Žena ve Vodnáři má ráda vše, co činí život pohodlnějším a veselejším. Je společenská a veselá. Má plno energie a nápadů a plno chuti je uskutečnit. Nevydrží nečinně sedět. Láká jí tvůrčí samostatná práce. Chce ze sebe dostat co nejvíce. Nesnáší nudu. Její partner musí být zábavný a hlavně aktivní. Pupkáč s pivem na pohovce, to opravdu není její typ…Největším problémem je zodpovědnost. Spoustu věcí nebere vážně. Myslí si, že se to prostě nějak vyřeší. V sexu je dobrodružná a zvídavá. Lásku si někdy až příliš idealizuje. Snaží se být dobrou matkou i manželkou. Někdy jí to však nejde a potřebuje si na chvíli odpočinout. Potřebuje podporu svého druha.

Je to muž velmi aktivní a atraktivní. Přitahuje pohledy žen, což mu dělá dobře. Neumí si ale vybrat. Nejraději by je měl všechny. Potřebuje zaměstnání, ve kterém se může rozvíjet a kde dostává také určitou volnost v rozhodování. Je nerad omezován. A to jak v práci, tak doma. Má rád dobrodružství, v manželství však bývá věrný své ženě a hlavně dětem. Často na nich velmi lpí a rozmazluje je. Nesmíte ho do ničeho tlačit. Má svou vůli, a i když se neumí hned rozhodnout, chce si sám promyslet všechna pro a proti. Pokud ho budete dostatečně podporovat a tolerovat jeho výstřelky, bude vás nosit na rukou.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Georg Gordon Noel Byron, Jeanne Moreauová, Henri Beyle Stendhal, Vladimir Semjovič Vysockij, Juraj Jánošík, Paul Newman, Ján Botto, Wolfgang Amadeus Mozart, Arthur Rubinstein, Romain Rolland, Magdaléna Dobromila Rettigová, Franz Schubert, Josef Kajetán tyl, Jan Werich, Rnald Regen, Jules Verne, Dimitrij Ivanovič Mendělejev, Václav Matěj Kramerius, Bertold Brecht, Thomas Alva Edison, Robert Charles Darwin, Georg Simeon, Zikmund Lucemburský, Galileo Galilei, Josef Skupa, Miloš Forman, Enzo Ferrari aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 14. 4. 2024 Svátek má Vincenc
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz