od 21.února do 20.března 

Znamení zvěrokruhu > ryby

Podstata: přijímání
Vládce: Jupiter, Neptun
Dny týdne: pondělí, úterý, pátek
Živočichové: všechny ryby a divocí ptáci
Rostliny: skořice, kakost, kapraď, mák, okurka, špenát, kaštan, olše, jasmín a všechny vodní rostliny
Kameny: ametyst, topaz, jaspis, chryzolit, akvamarín, červený korál
Kov: cín
Barvy: blankytná modř, fialová, indigo
  
Čísla: 2, 4, 9, 11, 14, 24, 31
Silná stránka: intuice
Slabá stránka: nesmělost
Charakter: flegmaticko-sangvinický
Sympatická znamení: Rak, Štír, Býk, Kozoroh, Ryby
Neutrální znamení: Beran, Lev, Váhy, Vodnář
Pozor na: Blíženci, Panna, Střelec

ryby Lidé narozeni ve znamení Ryb jsou velmi nejistí a nerozhodní. Jejich projev je velmi milý, skromný a citlivý. Často však bývají smutní a melancholičtí. Mají své vysněné ideály a jsou připraveni pro ně udělat cokoli. Jsou nadáni velkou empatií, mají pochopení pro jiné a soucítí se všemi nešťastnými. Vždy jsou velmi pohostinní. Většinou mívají vlastnosti jako je naivnost, sentimentálnost nebo lenivost. Jsou opravdu hodně pohodlní. V životě se řídí svou velkou intuicí. Všechno dělají s přesvědčením, i když jim třeba nikdo nevěří. Jejich vrozená citlivost jim usnadňuje předvídat některé situace. A i z těch nejsložitějších situacích najdou východisko. Ovšem někteří z Ryb bývají naopak velice hysteričtí. V zaměstnání se nesnaží o dobití těch nejvyšších pozic. Dělají svou práci, protože je baví a mají ji rádi. Zřídkakdy pracují někde, kde se jim nelíbí. Potřebují se cítiti dobře. Rádi pomáhají druhým, proto často pracují jako sociální pracovníci, v charitě a jiných takových organizacích. Využívají také svou intuici, vnímavost a citlivost. Mohou se pak uplatnit jako věštci, jasnovidci, parapsychologové, ale také jako psychologové a psychiatři. Celkově mají rádi styk s lidmi. Lidé ve znamení Ryb jsou idealisté. Milují své bližní a nejraději by se pro ně rozdali. V lásce to platí dvakrát. Jsou-li zamilovaní, nevidí nikoho jiného. Chtějí si ho hýčkat a starat se o něj. Snesli by mu i modré z nebe. Potřebují silného stálého partnera. Sex je pro ně velmi důležitý. Prokazují velkou fantazii a oddanost. Jsou velmi smyslní, umí s partnerem zacházet velmi jemně a citlivě. Kromě toho jsou dobrými a věrnými přáteli. Ryby jsou bohužel velmi choulostivé na své zdraví. Často trpí různými chorobamI. Mívají zejména slabší plíce, trpí krevními a duševními chorobami. Jsou také náchylní k návykovým látkám, protože nemají příliš silnou vůli.

Něžné a citlivé stvoření, tak se jeví žena Ryba na první pohled. Je opravdu velice něžná. Vyzařuje z ní ženskost. Je také velmi zranitelná, což vyvolává u mužů ochranitelský pud. Tato žena chce být dobývaná a zbožňovaná. Pak v rukou muže roztaje a doslova mu „ukáže cestu rájem“. K práci potřebuje klidné a přátelské prostředí. Nejlépe umí zacházet s lidmi, proto si často volí zaměstnání, kde tento svůj talent může uplatnit. Někdy bývá trochu rozmazlená, ale mužům to nevadí. Dokáže si je k sobě upoutat a ti pak udělají, co jí na očích vidí. Miluje rodinu a snaží se, aby všichni byli spokojeni. Bývá však úzkostlivou matkou a její děti jsou často velmi nesamostatné.

Muž Ryba bývá často pohodlný. Má rád klidnou nenáročnou práci. Raději pracuje samostatně. V navazování vztahů je nesmělý a drží se raději zpátky. Působí velmi stydlivě a tím, stejně jako žena Ryba u mužů, vyvolává i on u žen mateřské ochranitelské pudy. Nechává se rozmazlovat. Když se zamiluje, tak naplno. Bohužel, to se stává dost často. Z nějakého důvodu nevydrží s jednou partnerkou. Velmi touží po klidu a rodině. Neumí se k tomu ale rozhoupat. Je skutečně nerozhodný a nepraktický. Nechá se však snadno ovlivnit, takže dominantní žena, která si umí zjednat pořádek, si s ním už poradí.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Georg Woshington, Fryderik Chopin, Jiří mezel, Georg Friedrich Händel, Matěj Kopecký, Karolina Světlá, Sidney Poitier, Karel May, Carlo Goldoni, Antonín Rejcha, Ema Destinová, Elisabeth Taylor, Enrico Caruso, Gioacchino Rossini, Bedřich Smetana, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Johannes Brahms, Ivan Lendel, Tomáš Garrique Masaryk, Josef Mysliveček, Albert Einstein, Georg Ohm, Rudolf Diesel, Amerigo Vespuci, Henrik Ibsen aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 14. 4. 2024 Svátek má Vincenc
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz