od 23.července do 22.srpna 

Znamení zvěrokruhu > lev

Podstata: tvoření
Vládce: Slunce
Dny týdne: úterý, čtvrtek, neděle
Živočichové: kočka, tygr, rys, slon, páv
Rostliny: růže, slunečnice, arnika, pivoňka, oliva, hloh, citrus
Kameny: Ametyst, granát, diamant, rubín, topaz, olivín
Kov: zlato
Barvy: zlatá, hnědá
  
Čísla: 1, 3, 4, 9, 47, 81, 91
Silná stránka: hrdost
Slabá stránka: urážlivost
Charakter: cholericko-flegmatický
Sympatická znamení: Lev, Váhy, Střelec, Beran
Neutrální znamení: Blíženci, Rak, Panna, Kozoroh, Ryby
Pozor na: Štír, Vodnář, Býk

lev Tito lidé jsou plní tvůrčí síly. Bývají pravými vůdci, kterým se zdá být všechno hračkou. Vymýšlejí velkolepé plány a všechno dělají naplno. Kladou si obvykle vysoké cíle. Milují bohatství a vše, co s tím souvisí. Mezi jejich přednosti patří dobrý rozum, spolehlivá paměť a velkorysost. Neradi se ale učí. Často si myslí, že toho nemají zapotřebí. Jsou otevřenými, dobrými kritiky. A to i sami k sobě. Tak jako na ostatní, i na sebe klade velké nároky. Dokáží uznat svou chybu, ale dělají to velmi neradi. Bývají sebevědomí a ctižádostiví. Mají rádi svobodu, spojují si ji často s majetkem. Mají pocit, že čím více peněz mají, tím jsou svobodnější. Mohou si tak sice dovolit více věcí, stávají se ale jejich otroky. Jsou pak příliš zaslepeni svým majetkem, než aby si užívali plně života. Tato touha po materiálním zajištění je žene k velkým pracovním výkonů. Zaujímají často vysoké, vedoucí pozice. Mají smysl pro spravedlnost a nesnáší křivdu. Dokáží se vždy postavit za slabší. Svou panovačností umí lidem ublížit. Pokud byla chyba na jejich straně, snaží se ze všech sil tuto chybu odstranit. Spojují vytrvalost a cílevědomost s rychlým rozhodováním. Bývají proto velmi úspěšní. V manželství bývají dominantními partnery. Milují se rádi a vášnivě. Mají rádi pohodlí a lichotky. Není proto těžké je svést. Líbí se jim všechno okázalé a „načančané“. Nesmí se nutit, aby se toho všeho museli vzdát. Potřebují podporu svého partnera. Pak jsou schopni se za něj bít kdekoli a kdykoli. Lvi jsou náchylní k chorobám srdce, páteře a také k revmatismu. Jinak bývají celkem odolní.

Tyto ženy chtějí být středem pozornosti. Chovají se zcela přirozeně a majestátně v jakékoli situaci. Nenechají se tak lehce vyvést z míry. Jsou dva druhy těchto žen. Jedny milují večírky a okázalosti, druhé přírodu, velké činy a výkony. Všechny však potřebují obdiv. Na veřejnosti se projevují z té lepší stránky: jsou usměvavé a vlídné. Bývají však velmi opatrné. Ve svém povolání je žena Lev energická a aktivní. Má nadání vést a řídit lidi. Svou pozici si snaží udržet a její kolegové to s ní někdy nemají lehké. Mohla by být novinářkou, fotografkou nebo také poradkyní ve velké firmě. O děti se stará pečlivě, má však sklon jednat s nimi jako s dospělými. Vede je k samostatnosti a všestrannosti. Chce aby bylo jedinečné, jako ona. V sexu je dominantní milenkou. Ráda se mazlí, ale nepohrdne něčím novým a zakázaným. Musíte ji hýčkat a lichotit jí.

Jakmile tento muž vstoupí do místnosti, upoutává všechnu pozornost. Ostatní muži jen tiše závidí a obdivují jeho sebejistotu. Ženy v něm vidí silného samce a snaží se upoutat jeho zájem. Lev potřebuje obdiv a lichotky. Chce mít pocit nadřazenosti. Svou partnerku si hýčká a očekává za to slastné milování. Rád se nechá uspokojovat, umí však ukázat, kdo je tady pánem. Nemá rád citlivky. Jako otec je velmi přísný, ale spravedlivý, Dětem se věnuje, vymýšlí pro ně program a snaží se je navést na tu správnou cestu. V zaměstnání zastávaá většinou ty nejvyšší funkce. Může pracovat jako herec, barman, ředitel televize, novinář. Kdekoli, kde se může jakýmkoli způsobem předvést a působit na ostatní.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Alfons Mucha, Alexandre Dumas, Bernard George Shaw, Benito Mussolini, Henry Ford, Jean-Baptiste Lamarck, Jásir Arafat, Guy de Maupassant, Alexander Fleming, Jan Lucemburský, Alfred Hitchcock, Fidel Castro Ruz, Walter Scott, Napoleon I. Bonaparte, František Josef I., Madonna, Janek Ledecký, Ján Cikker, Július Satinský, Oldřich Nový, Carl Gustav Jung, Robert Redford, Boleslav Ppolívka, Alžběra – královna matka, aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 27. 2. 2024 Svátek má Alexandr
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz