od 22.května do 21.června 

Znamení zvěrokruhu > blíženci

Podstata: komunikace
Vládce: Merkur
Dny týdne: středa, pátek
Živočichové: opice, liška, papoušek, mravenec, včela
Rostliny: máta, meduňka, tymián, tulipán, pomněnka, sporýš lékařský, plamének, jalovec, líska
Kameny: : achát, malachit, beryl, diamant, opál, safír
Kov: rtuť, zlato
Barvy: šedá, tmavočervená, duhová
  
Čísla: 3, 5, 6, 9, 10, 13, 32, 33
Silná stránka: přizpůsobivost
Slabá stránka: roztěkanost
Charakter: melancholicko-flegmatický
Sympatická znamení: Váhy, Vodnář, Lev, Beran
Neutrální znamení: Býk, Rak, Štír, Kozoroh
Pozor na: Panna, Střelec, Ryby

blíženci Toto znamení je považováno za znamení duševní všestrannosti a velkého intelektu. Lidé narozeni v Blížencích jsou aktivní a mají zájem o vše, co děje kolem jejich osoby. Myslí rychle, mívá jazykové a matematické schopnosti. Jsou roztěkaní, nevydrží na jednom místě, u jedné činnosti. Proto bývají jejich znalosti a myšlení často dost povrchní. Bývají velmi všímaví a když je něco opravdu zaujme, neodradí je ani odpor a negativní výsledky. Cizí myšlenky a názory je příliš nezajímají, a tak ani oni sami nevnucují ostatním ty své. City Blíženců jdou také spíše do šíře nežli do hloubky. Mívají často několik vztahů najednou. Jsou toho schopni - každá maličkost, které si všimnou, se jim nesmazatelně vrývá do paměti, proto nehrozí, že by na něco zapoměli. Ve vztahu jsou tolerantní, protože oni sami potřebují spoustu volnosti. S navazováním kontaktů to mají velmi snadné. Stačí jim nahodit „návnadu“ a ostatní přijde samo. Mnohdy ne nemusí ani tolik snažit. Jejich nestálost a povrchnost se projevuje i ve výběru povolání. Netouží po zaměstnání, které vyžaduje přílišnou námahu a soustředění. Úspěch mívají jako novináři nebo obchodníci. Blíženci se mohou těšit v celku dobrému zdraví. Nejčastěji trpí chorobami plic, průdušek a neurózou. Musejí si dávat pozor na prochladnutí. U tohoto znamení se také často vyskytují psychické choroby.

Je to svůdná žena. Rychle navazuje kontakty i s lidmi, které nikdy předtím neviděla. Má vždy spoustu známých, má totiž silnou potřebu společenského života. Nerada sedí doma u televize. Potřebuje kolem sebe lidi a život. Neumí se však soustředit na jednu věc. To jí činí problémy v profesionálním životě. Měla by si proto vybírat zaměstnání, kde může využít svou kreativitu a nezávislost. Potřebuje aktivitu a pohyb, a nejlépe volnou pracovní dobu.. Nedělá jí problémy cestovat, vydrží i většinu stresových situací. Poradí si i s dětmi. Bývá vzornou matkou, někdy ale své dítko příliš rozmazluje a mívá na něj až přehnané nároky. Pro muže je velmi přitažlivou ženou plnou sex-appealu. Dokáže je svést, vymačkat jako citron a opustit. Na druhou stranu dokáže i silně milovat. Většinou však chce mít a často i má silnou převahu.

Muž v Blížencích má opravdu dobrou vyřídilku. Svými slovy dokáže mistrně upoutat a poplést hlavu mnohým ženám. Je neustále v pohybu. Působí velmi přirozeným a dominantním dojmem. Je všestranný a velmi inteligentní. Ať už dělá cokoli, je v tom dobrý. Někdy sice jen povrchně, ale než to někomu dojde, je už dávno někde jinde. Uplatňuje se většinou v kreativních oblastech, jako je grafika, reklama, média, návrhářství a podobně. Je důkladný až do těch nejmenších detailů. Bývá většinou velmi úspěšný. Jako otec je až příliš puntičkářský, má ale přirozenou autoritu a dokáže si s dětmi hrát a toulat se s nimi přírodou i celé dny. Je fantastický milenec, většinou ale nespolehlivý. Žena ho musí velmi silně zaujmout a jeho zájem neustále stimulovat. Nesnáší všednost.

Známé osobnosti v tomto znamení::
Richard Wagner, Arthur Conan Doyle, Carl Linné, královna Viktorie, Bob Dylan, Edvard Beneš, Jaroslav Ježek, John Fizgerald Kennedy, Marilyn Monroeová Alexandr Sergejevič Puškin, Robert Schumann, Michail Šolochov, František Palacký, Libuše Šafránková, Luděk Sobota, Naomi Campbell, Karel Zich, Jiří Voskovec, Helena Růžičková, Karel Šíp, Thomas Hardy, Clint Eastwood, Paula Abdul Paul Gaugin aj.
logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Neděle 14. 4. 2024 Svátek má Vincenc
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz