Čínský horoskop

Původ čínského horoskopu:
Podle legendy bývala zvířata kdysi dávno silnější a mocnější než lidé. Jejich síla a vitalita zanechaly v lidech hluboký dojem. Lidé je uctívali a udělili jim božská přirovnání. Zároveň jim přiřazovali lidské vlastnosti, protože s nimi chtěli soupeřit. Když byla zvířata pozvána k Budhovi k oslavě nového roku, přiřadil každému z nich vládu nad jedním rokem. Pořadí určil jejich příchod. Lidé narozeni na Nový rok pak nesou nejtypičtější vlastnosti znamení.

Poněkud realističtější zpráva o původu čínského horoskopu je, že před mnoha tisíci lety použili čínští astrologové složité ideogramy, jejichž systém se dal dešifrovat jen velmi obtížně. Ideogramy používané k rozdělování lidí do skupin podle typů byly nahrazeny zvířecími znameními, do kterých bylo možno snadněji proniknout. Hlavním problémem bylo vybrat vhodná zvířata, jejichž charakteristika by odpovídala těm lidem, jejichž typ zastupují.

Čínská znamení ve zvěrokruhu, která odpovídají rokům podle 12letého cyklu, jsou jedním z nejspolehlivějších průvodců po minulosti i budoucnosti. Způsoby, jakými je charakteristika zvířat aplikována na lidské vlastnosti, jsou obzvláště zajímavé. V čínském horoskopu panuje jiný systém než v klasickém evropském horoskopu. Řídí se také datem narození, jenže znamení jsou určována podle roku narození. Dále pak znamení mnohem více než v Evropě ovlivňují živly (voda, dřevo, oheň, země, kov) a v neposlední řadě i charakteristika barev. My vám poskytujeme tu nejzákladnější charakteristiku.

Pro horoskop vyber znamení nebo zadej rok narození

logo sms
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
hledat na Google v Česku Google v Česku
hledat na Google v Česku
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz